Boys' Basketball Standings

A - East Region

Teams East Region Overall
Fargo Davies High School
11-1
23-2
West Fargo Sheyenne High School
18-2
23-2
Grand Forks Red River
14-5
16-8
Devils Lake Firebirds
11-6
14-12
West Fargo High School
11-7
13-11
Shanley High School
9-6
14-13
Grand Forks Central High School
7-12
8-14
Fargo North High School
4-11
8-16
Wahpeton High School
5-15
6-16
Fargo South High School
3-14
4-20
Valley City High School
1-15
2-20

A - West Region

Teams West Region Overall
Jamestown High School
16-3
21-4
Bismarck High School
15-5
20-5
Minot
14-6
16-8
Mandan High School
13-7
16-10
Bismarck Legacy High School
12-8
15-10
Dickinson
12-8
15-11
Bismarck Century High School
11-9
12-12
Turtle Mountain Community High School
5-14
5-17
Williston High School
5-15
7-17
Bismarck St. Mary's
5-15
5-17
Watford City
1-19
1-21

B - Region 1

Teams Region 1 Overall
Kindred High School
12-0
18-5
Enderlin High School
10-2
18-3
Richland High School
10-2
17-5
Central Cass High School
9-3
16-8
Northern Cass High School
8-4
14-8
Oak Grove High School
8-4
10-12
Tri-State: Fairmount-Campbell-Tintah-Rosholt
6-6
13-11
Maple Valley High School
5-7
12-10
Milnor/North Sargent
4-8
6-15
Lisbon High School
3-9
8-13
Hankinson High School
2-10
5-14-1
Wyndmere/Lidgerwood
1-11
4-16
Sargent Central High School
0-12
1-19

B - Region 2

Teams Region 2 Overall
Hatton/Northwood
14-0
21-3
Hillsboro/Central Valley
12-2
20-4
Thompson High School
10-3
15-7
North Border
10-4
16-6
Grafton Spoilers
11-5
18-7
Cavalier High School
10-6
15-10
Griggs County Central High School
5-8
9-14
Park River/Fordville-Lankin
5-9
6-15
Midway/Minto
6-11
7-15
Drayton/Valley-Edinburg
5-12
8-15
May-Port CG High School
3-11
3-18
Larimore High School
2-12
3-18-1
Finley-Sharon/Hope Page
1-12
1-21

B - Region 3 - District 5

Teams District 5 Region 3 Overall
Edgeley/Kulm/Montpelier
6-0
8-1
20-4
Ellendale High School
5-1
5-1
16-9
Oakes High School
4-3
6-2
16-9
Barnes County North High School
3-3
6-2
14-7
LaMoure-Litchville/Marion
3-3
3-2
12-11
Midkota
1-5
1-3
6-15
Carrington High School
0-6
0-0
3-19

B - Region 3 - District 6

Teams District 6 Region 3 Overall
Strasburg/Zeeland
5-0
8-1
18-6
Kidder County High School
4-1
4-3
15-7
Linton/HMB Lions
3-2
4-5
13-10
Medina-Pingree/Buchanan
2-3
2-9
6-15
Napoleon/G-S Imperials
1-4
1-8
6-16
South Border Mustangs
0-5
0-11
0-21

B - Region 4 - District 7

Teams District 7 Region 4 Overall
Four Winds/Minnewaukan
6-0
2-0
23-1
Benson County
5-1
3-2
16-6
New Rockford-Sheyenne High School
4-2
3-1
15-8
Dakota Prairie High School
3-3
1-2
14-9
Warwick High School
2-4
1-2
10-11
Harvey/Wells County
1-6
1-3
3-18
Lakota High School
0-6
3-1
10-12

B - Region 4 - District 8

Teams District 8 Region 4 Overall
Langdon Area/Edmore/Munich
5-0
7-2
18-6
St. John High School
5-1
9-1
20-4
North Star
2-2
2-6
8-15
Dunseith High School
1-2
3-3
13-12
Rolla High School
2-5
3-7
6-14
Rolette High School
0-7
0-8
0-21

B - Region 5 - District 10

Teams District 10 Region 5 Overall
Underwood High School
6-0
1-0
18-4
Turtle Lake-Mercer/McClusky
3-1
3-1
9-12
Washburn High School
2-2
2-3
13-10
Wilton-Wing
1-1
1-1
7-15
Max High School
1-3
1-1
4-18
Garrison High School
0-1
0-0
11-12
Center-Stanton HS
0-5
1-5
4-15

B - Region 5 - District 9

Teams District 9 Region 5 Overall
Shiloh Christian High School
3-0
3-0
18-6
Flasher
4-1
5-2
16-8
New Salem-Almont High School
4-2
6-2
17-8
Standing Rock Community High School
2-2
3-2
6-14
Solen High School
1-2
1-2
2-15
Grant County HS
0-7
0-9
1-20

B - Region 6 - District 11

Teams District 11 Region 6 Overall
Rugby High School
8-0
3-0
22-2
Drake-Anamoose High School
6-2
4-0
18-7
Nedrose High School
5-4
3-4
13-12
Velva High School
5-5
5-3
15-7
TGU Titans
2-4
1-5
9-13
Bottineau High School
2-7
0-5
5-17
Westhope/Newburg
0-7
0-2
2-19

B - Region 6 - District 12

Teams District 12 Region 6 Overall
Our Redeemer's High School
7-0
11-1
19-6
Mohall-Lansford-Sherwood High School
4-3
1-4
10-12
Glenburn High School
3-3
3-2
12-10
Bishop Ryan High School
2-2
3-4
12-11
Lewis & Clark High School - Berthold
2-2
1-3
12-10
South Prairie High School
2-4
5-3
12-10
Des Lacs-Burlington HS
2-5
2-4
7-14
Surrey High School
1-4
1-3
9-12

B - Region 7

Teams Region 7 Overall
Beulah High School
11-0
21-3
Dickinson Trinity High School
10-1
20-4
Beach High School
8-3
18-5
Bowman County High School
8-3
17-7
Hazen High School
8-3
18-6
New England High School
4-5
13-10
Mott-Regent High School
4-7
6-16
Hettinger/Scranton
4-7
8-15
Glen Ullin/Hebron
3-7
8-15
Killdeer
2-9
6-15
Richardton-Taylor High School
1-9
3-19
Heart River
1-11
5-17

B - Region 8 - District 15

Teams District 15 Region 8 Overall
New Town High School
3-0
4-0
19-5
Lewis & Clark, North Shore-Plaza
6-1
5-1
19-6
Mandaree High School
3-2
3-1
8-12
White Shield High School
4-3
0-2
13-11
Trenton High School
3-3
6-6
12-11
Parshall High School
1-3
2-5
5-15
Williston Trinity Christian High School
1-5
2-6
5-16
Alexander High School
0-3
0-6
1-18

B - Region 8 - District 16

Teams District 16 Region 8 Overall
Powers Lake High School
6-1
6-1
19-5
Ray High School
5-2
7-3
12-10
Kenmare High School
4-2
2-1
9-14
Stanley High School
4-2
1-2
10-12
Divide County High School
4-4
7-2
12-10
Bowbells/Burke Central
2-5
3-6
8-14
Tioga High School
0-8
2-8
2-18

B - Schedule is Independent

Teams Schedule is Independent Overall
Dakota Adventist Academy
0-0
0-0