Boys' Basketball

South Border Mustangs

Date
Opponent
Result

Drake-Anamoose

Venue: Linton Shootout

W
62 - 41

Wyndmere/Lidgerwood

Venue: Ashley High School

W
64 - 56

@ Sargent County

Venue: North Sargent High School

L
32 - 61

@ Eureka

Venue: Ashley High School

W
60 - 38

@ Ellendale

Venue: Ellendale High School

L
34 - 50

@ Barnes County North

Venue: Barnes County North

L
46 - 65

Oakes

Venue: Ashley High School

L
38 - 60

@ Glen Ullin/Hebron

Venue: Jamestown Civic Center

L
39 - 52

@ Midway/Minto

Venue: Jamestown Civic Center

L
44 - 54

@ Herreid/Selby

Venue: Herreid

W
56 - 31

Linton/HMB

Venue: Wishek High School

L
40 - 71

@ LaMoure-Litchville/Marion

Venue: LaMoure High School

W
46 - 40

Strasburg/Zeeland

Venue: Wishek High School

W
66 - 31

@ Leola-Frederick

Venue: Leola High School

L
47 - 61

Edgeley/Kulm/Montpelier

Venue: Wishek High School

L
52 - 53

@ Medina-Pingree/Buchanan

Venue: Medina High School

L
29 - 41

Napoleon/G-S

Venue: Wishek High School

W
54 - 51

@ Kidder County

Venue: Kidder County

W
64 - 31

Thompson

Venue: Jamestown

L
45 - 71
-
2024 Division B, District 2 Boys Basketball Tournament

Venue: Jamestown Civic Center

@ Ellendale

Venue: Jamestown Civic Center

L
51 - 63

@ Napoleon/G-S

Venue: Jamestown Civic Center

-
2024 NDHSAA Division B, Region 1 Boys Basketball Tournament

Venue: Jamestown Civic Center

-
2024 NDHSAA Division B Boys Basketball State Qualifiers

Venue: Various Sites -

-
2024 NDHSAA Division B Boys Basketball State Tournament

Venue: Minot State Dome

#
Name
Grade
Position
Height
Weight
3 Caleb Kosiak 9 Guard 5'5"
4 Carter Ketterling 9 Forward 5'6"
5 Levi Buchholz 11 Guard 6'0"
10 Kelby Opsahl 9 Forward 5'9"
11 Connor Kosiak 12 Guard 5'11"
12 Cam Kemmet 9 Guard 5'10"
20 Colin Goettle 12 Forward 6'3"
22 Trevor Schmidt 12 Forward 6'4"
23 Kaden Bader 12 Guard 6'0"
Name
Position
Corey Bader Coach
Jason Schmidt Assistant Coach
Claire Bader Statistician
Aubriana Sayler Statistician
Kya Wiest Statistician