Girls' Basketball

Girls' Basketball Standings

Division A - Region 1

Teams Region 1 Overall
Kindred High School
10-2
17-7
Valley City High School
9-3
19-7
Wahpeton High School
8-4
11-12
Northern Cass High School
7-4
17-9
Central Cass High School
4-7
8-14
Oak Grove High School
3-9
6-16
Lisbon High School
0-12
4-18

Division A - Region 2

Teams Region 2 Overall
Thompson High School
9-0
23-0
Devils Lake
7-2
19-6
Carrington High School
4-5
17-8
Four Winds/Minnewaukan
4-6
12-12
Grafton High School
2-7
6-16
Hillsboro/Central Valley
0-6
8-14

Division A - Region 3

Teams Region 3 Overall
South Prairie-Max
7-1
23-3
Bottineau High School
7-1
23-3
Nedrose High School
7-3
18-4
Des Lacs-Burlington High School
5-4
15-7
Turtle Mountain Community High School
4-4
10-14
Rugby High School
2-4
10-14
New Town High School
0-4
7-13
Dunseith High School
0-4
5-18
Stanley High School
0-7
4-18

Division A - Region 4

Teams Region 4 Overall
Shiloh Christian High School
6-0
19-5
Watford City
5-1
18-8
Hazen High School
4-2
12-13
Dickinson Trinity High School
3-3
13-11
Beulah High School
2-4
4-18
Killdeer
1-5
9-13
Standing Rock Community High School
0-6
4-17

Division B - Region 1 - District 1

Teams District 1 Region 1 Overall
Maple River
7-0
7-0
21-6
Sargent County
7-1
10-2
23-3
Oakes High School
5-2
5-5
15-8
Wyndmere/Lidgerwood
5-4
2-3
12-11
Richland High School
3-4
1-3
8-14
Tri-State: Fairmount-Campbell-Tintah-Rosholt
2-6
1-3
5-15
Enderlin High School
1-6
2-3
6-16
Barnes County North High School
0-0
0-0
0-1
Hankinson High School
0-7
1-3
2-11

Division B - Region 1 - District 2

Teams District 2 Region 1 Overall
Edgeley/Kulm/Montpelier
6-0
12-1
23-5
LaMoure-Litchville/Marion
6-1
7-4
15-10
Linton/HMB
5-1
6-3
16-7
Kidder County High School
6-2
6-4
12-10
Napoleon/G-S
3-4
2-9
8-15
Strasburg/Zeeland
3-5
2-6
6-14
Ellendale High School
2-6
6-7
10-12
Medina-Pingree/Buchanan
2-6
3-8
5-17
South Border
0-8
0-9
2-18

Division B - Region 2 - District 3

Teams District 3 Region 2 Overall
Langdon Area/Edmore/Munich
6-0
9-0
23-3
St. John High School
8-1
8-1
19-6
Park River/Fordville-Lankin
8-4
8-6
13-10
North Prairie
6-3
4-1
12-11
North Border
6-4
7-5
10-11
Midway/Minto
6-6
10-7
11-9
North Star
3-4
3-6
9-12
Drayton/Valley-Edinburg
2-11
0-9
4-18
Cavalier High School
0-12
1-11
1-19

Division B - Region 2 - District 4

Teams District 4 Region 2 Overall
May-Port-C-G
6-0
11-0
24-2
Benson County
5-1
7-4
18-8
New Rockford-Sheyenne High School
4-2
5-4
12-11
Hatton/Northwood
4-3
7-3
14-9
Griggs-Midkota
2-2
2-3
7-15
Larimore High School
3-5
4-9
7-15
Nelson County
1-6
3-11
3-18
Warwick High School
0-7
0-11
2-19

Division B - Region 3 - District 5

Teams District 5 Region 3 Overall
Bowman County High School
10-0
11-0
24-3
Flasher
9-1
11-4
15-8
Grant County/Mott-Regent
7-2
10-4
18-8
Hettinger/Scranton
5-3
4-4
15-10
Belfield
5-4
4-3
11-9
Richardton-Taylor High School
3-6
1-7
10-13
Glen Ullin/Hebron
2-6
2-7
3-17
New England High School
1-3
1-5
8-13
South Heart High School
1-7
2-5
6-15
Solen High School
0-2
0-1
0-7
Beach High School
0-8
0-8
1-18

Division B - Region 3 - District 6

Teams District 6 Region 3 Overall
Central McLean
7-0
9-1
24-3
Washburn High School
5-1
7-2
18-5
Garrison High School
5-2
6-4
15-8
Wilton-Wing
3-4
5-4
8-15
New Salem-Almont
3-4
6-6
13-10
Mandaree High School
2-3
2-2
9-12
Center-Stanton High School
1-6
1-10
3-19
White Shield High School
0-6
0-5
0-18

Division B - Region 4 - District 7

Teams District 7 Region 4 Overall
Kenmare/Bowbells
6-0
6-0
19-8
Trenton High School
9-1
8-1
15-7
Tioga High School
8-2
4-4
14-9
Divide County High School
6-4
1-6
9-13
Powers Lake - Burke Central
6-5
8-10
11-12
Parshall High School
3-4
2-7
9-13
Ray High School
4-9
0-3
6-16
Lewis & Clark North Shore-Plaza
0-4
0-3
4-14
Williston Trinity Christian High School
0-7
0-4
3-14
Alexander High School
0-10
0-4
0-19

Division B - Region 4 - District 8

Teams District 8 Region 4 Overall
Our Redeemer's High School
9-1
3-2
17-8
Surrey
8-2
5-0
14-8
TGU
8-2
7-1
20-6
Lewis & Clark High School - Berthold
6-4
7-1
16-8
Velva High School
5-5
6-3
12-10
Mohall-Lansford-Sherwood High School
5-5
8-5
10-12
Bishop Ryan High School
5-5
3-5
9-15
Harvey/Wells County
4-6
0-0
6-16
Glenburn High School
3-7
1-8
5-16
Westhope/Newburg
2-8
2-2
5-15
Drake-Anamoose High School
0-10
1-7
4-16

Divison AA - East Region

Teams East Region Overall
Grand Forks Red River High School
17-0
21-2
Fargo Davies High School
11-2
19-4
West Fargo Horace High School
12-4
19-4
West Fargo Sheyenne High School
6-6
13-10
Fargo North High School
5-8
9-14
Shanley High School
1-11
8-15
West Fargo High School
1-11
5-18
Fargo South High School
0-4
3-19
Grand Forks Central High School
0-6
3-20

Divison AA - West Region

Teams West Region Overall
Minot
14-0
20-2
Bismarck High School
11-3
16-6
Bismarck Century High School
11-4
15-7
Mandan High School
6-6
15-7
Bismarck Legacy High School
2-3
17-5
Bismarck St. Mary's
4-8
9-12
Dickinson
2-11
6-16
Williston High School
1-13
3-19
Jamestown
0-6
6-17

JV Only

Teams JV Only Overall
Minot North High School
1-0
5-3

Schedule as Independent

Teams Schedule as Independent Overall
Dakota Adventist Academy
0-0
0-0