Date |
Opponent |
Venue |
Result |
- |
2023-2024 NDHSAA Music - EDC Region/State Wind/Perc Solos
Venue: VCSU |
VCSU | |
- |
2023-2024 NDHSAA Music - EDC Region/State Wind/Perc Ensembles
Venue: VCSU |
VCSU | |
- |
2023-2024 NDHSAA Class A Region/State Instrumental Late Registration--Must Contact Manager Prior to Late Registation
Venue: TBD |
TBD |
Name |
Grade |
Position |
Ryan Hanneman | 12 | |
Jack Bartelt | 9 | |
Gordon Bartsh | 9 | |
Nicholas Blomquist | 9 | |
Lydia Boser | 9 | |
Trygve Brunsvold | 9 | |
Quinn Buckmiller | 9 | |
Emma Burgard | 9 | |
Claire Carr | 9 | |
Samuel Chase | 9 | |
Wyatt Clarke | 9 | |
Parker Derby | 9 | |
Kasandra Engler | 9 | |
Avery Fick | 9 | |
Harrison Gast | 9 | |
Maria Gates | 9 | |
Connor Geffre | 9 | |
Shaylah Gibney | 9 | |
Xander Gimbel | 9 | |
Owen Gravalin | 9 | |
Benjamin Gruchalla | 9 | |
Aiden Halvorson | 9 | |
Lucas Harvey | 9 | |
Olivia Hjelseth | 9 | |
Samuel Hoherz | 9 | |
Adelyne Johnson | 9 | |
Marcus Johnson | 9 | |
Ethan Johnston | 9 | |
Drew Kalbus | 9 | |
Aiden King | 9 | |
Matthew Kragness | 9 | |
Oscar Madrigal | 9 | |
Dakota Maher | 9 | |
Lilia Mason | 9 | |
Finn Mcintosh | 9 | |
Henry Mcmullen-Wendt | 9 | |
Lucca Meyer | 9 | |
Christian Morken | 9 | |
Rowan Nelson | 9 | |
Olivia Nordeng | 9 | |
Melissa Osorno | 9 | |
Lucy Paul | 9 | |
David Pochmara | 9 | |
Alexis Renwick | 9 | |
Nyah Romaine | 9 | |
Elijah Rommesmo | 9 | |
Josiah Schoepp | 9 | |
Alexa Smykowski | 9 | |
Cameron Sveet | 9 | |
Oleksandra Tarnavchyk | 9 | |
Nathan Trogstad | 9 | |
Allison Trumbo | 9 | |
Hailey Weninger | 9 | |
Isaac Wilkes | 9 | |
Ellamarie Jacobson | 12 | |
Bohden Akers | 10 | |
Sophia Andersen | 10 | |
Eli Aslakson | 10 | |
Victoria Bolstad | 10 | |
Jordan Bunker | 10 | |
Drew Burris | 10 | |
Andrea Byrne | 10 | |
Lennox Charley | 10 | |
Aernestine Daeuber | 10 | |
Kellen Dougherty | 10 | |
Michael Dummer | 10 | |
Lillian Dybing | 10 | |
Brayden Evert-Bakken | 10 | |
Jonah Feigum | 10 | |
ELIJAH GRESS | 10 | |
Berit Hillmer | 10 | |
Joseph Hoff | 10 | |
Finnegan Kielty | 10 | |
Nathan Koltes | 10 | |
Jack Kuznia | 10 | |
Aidden Laney | 10 | |
Hattie Liedberg | 10 | |
Devin Mailloux | 10 | |
Lila Momsen | 10 | |
Callie Oney | 10 | |
Susan Overby | 10 | |
Olivia Rotar | 10 | |
Liam Schreiber | 10 | |
Ethan Stein | 10 | |
Zoey Triptow | 10 | |
Matthew Vandrovec | 10 | |
Elizabeth Wallevand | 10 | |
Thomas Webb | 10 | |
Austen Zander | 10 | |
Addison Cerney | 11 | |
Anna Kempel | 11 | |
Cian Bailey | 11 | |
Sopha Brakvatne | 11 | |
Katherine Briggs | 11 | |
Gu Bu | 11 | |
Owen Christensen | 11 | |
Zachary Christeson | 11 | |
Mylie Collins | 11 | |
Bradley Dalman | 11 | |
William Dorsher | 11 | |
Sophia Formo-Harbour | 11 | |
Josiah Gillen | 11 | |
Charlie Gordon | 11 | |
Joseph Gourde | 11 | |
Finn Gravalin | 11 | |
Levi Gunderson | 11 | |
Caysen Hemstad | 11 | |
Maxwell Hengel | 11 | |
Kyrell Jacobson | 11 | |
James Johnson | 11 | |
Nathan Johnson | 11 | |
Olivia Kalbus | 11 | |
Esther Kearns | 11 | |
Constant Lavelle | 11 | |
Kaden Liedberg | 11 | |
Olivia Madrigal | 11 | |
Alicia Mcintyre | 11 | |
Autumn Momsen | 11 | |
Kaitlyn Neuharth | 11 | |
Ethan Olheiser | 11 | |
Natalie Olson | 11 | |
Carrie Osier | 11 | |
Christian Pochmara | 11 | |
Jorgen Rankin | 11 | |
Rylee Rastedt | 11 | |
Jack Runsvold | 11 | |
Viola Sandstrom | 11 | |
Maryn Schneider | 11 | |
Isaiah Schoepp | 11 | |
Alison Toay | 11 | |
Benjamin Trumbo | 11 | |
Nicholas Webb | 11 | |
Alyssia Welch | 11 | |
Noah Abrahamson | 12 | |
Ricardo Arenal | 12 | |
Jace Baird | 12 | |
Ciara Bortle | 12 | |
Emma Burris | 12 | |
Lucy Czarnowski | 12 | |
Peter Davis | 12 | |
Dylan Demers | 12 | |
Daniel Groves | 12 | |
Ryan Hanneman | 12 | |
Reese Hansen | 12 | |
Jackson Heggeness | 12 | |
Beatrix Homsel | 12 | |
Tyler Hoverson | 12 | |
Jacob Johnson | 12 | |
Benjamin Jorgensen | 12 | |
Bjorn Kielty | 12 | |
Joshua Koehler | 12 | |
Allison Larson | 12 | |
Lucian Lavelle | 12 | |
Brady Manly | 12 | |
Eliza Mcintyre | 12 | |
Nicholas Newsam | 12 | |
Luke Nowicki | 12 | |
Kira Olson | 12 | |
Ava Rodriguez | 12 | |
Caleb Roth | 12 | |
Gabriel Roth | 12 | |
Hannah Weaver | 12 | |
Jordan Weston | 12 | |
Gabriel Roth | 12 |
Name |
Position |
Jeff Dasovick | Activity Advisor/Coach |
Kelsey Dragosavich | Activity Advisor/Coach |
Date |
Opponent |
Venue |
Result |
- |
2023-2024 NDHSAA Music - EDC Region/State Wind/Perc Solos
Venue: VCSU |
VCSU | |
- |
2023-2024 NDHSAA Music - EDC Region/State Wind/Perc Ensembles
Venue: VCSU |
VCSU | |
- |
2023-2024 NDHSAA Class A Region/State Instrumental Late Registration--Must Contact Manager Prior to Late Registation
Venue: TBD |
TBD |
Name |
Grade |
Position |
Ryan Hanneman | 12 | |
Jack Bartelt | 9 | |
Gordon Bartsh | 9 | |
Nicholas Blomquist | 9 | |
Lydia Boser | 9 | |
Trygve Brunsvold | 9 | |
Quinn Buckmiller | 9 | |
Emma Burgard | 9 | |
Claire Carr | 9 | |
Samuel Chase | 9 | |
Wyatt Clarke | 9 | |
Parker Derby | 9 | |
Kasandra Engler | 9 | |
Avery Fick | 9 | |
Harrison Gast | 9 | |
Maria Gates | 9 | |
Connor Geffre | 9 | |
Shaylah Gibney | 9 | |
Xander Gimbel | 9 | |
Owen Gravalin | 9 | |
Benjamin Gruchalla | 9 | |
Aiden Halvorson | 9 | |
Lucas Harvey | 9 | |
Olivia Hjelseth | 9 | |
Samuel Hoherz | 9 | |
Adelyne Johnson | 9 | |
Marcus Johnson | 9 | |
Ethan Johnston | 9 | |
Drew Kalbus | 9 | |
Aiden King | 9 | |
Matthew Kragness | 9 | |
Oscar Madrigal | 9 | |
Dakota Maher | 9 | |
Lilia Mason | 9 | |
Finn Mcintosh | 9 | |
Henry Mcmullen-Wendt | 9 | |
Lucca Meyer | 9 | |
Christian Morken | 9 | |
Rowan Nelson | 9 | |
Olivia Nordeng | 9 | |
Melissa Osorno | 9 | |
Lucy Paul | 9 | |
David Pochmara | 9 | |
Alexis Renwick | 9 | |
Nyah Romaine | 9 | |
Elijah Rommesmo | 9 | |
Josiah Schoepp | 9 | |
Alexa Smykowski | 9 | |
Cameron Sveet | 9 | |
Oleksandra Tarnavchyk | 9 | |
Nathan Trogstad | 9 | |
Allison Trumbo | 9 | |
Hailey Weninger | 9 | |
Isaac Wilkes | 9 | |
Ellamarie Jacobson | 12 | |
Bohden Akers | 10 | |
Sophia Andersen | 10 | |
Eli Aslakson | 10 | |
Victoria Bolstad | 10 | |
Jordan Bunker | 10 | |
Drew Burris | 10 | |
Andrea Byrne | 10 | |
Lennox Charley | 10 | |
Aernestine Daeuber | 10 | |
Kellen Dougherty | 10 | |
Michael Dummer | 10 | |
Lillian Dybing | 10 | |
Brayden Evert-Bakken | 10 | |
Jonah Feigum | 10 | |
ELIJAH GRESS | 10 | |
Berit Hillmer | 10 | |
Joseph Hoff | 10 | |
Finnegan Kielty | 10 | |
Nathan Koltes | 10 | |
Jack Kuznia | 10 | |
Aidden Laney | 10 | |
Hattie Liedberg | 10 | |
Devin Mailloux | 10 | |
Lila Momsen | 10 | |
Callie Oney | 10 | |
Susan Overby | 10 | |
Olivia Rotar | 10 | |
Liam Schreiber | 10 | |
Ethan Stein | 10 | |
Zoey Triptow | 10 | |
Matthew Vandrovec | 10 | |
Elizabeth Wallevand | 10 | |
Thomas Webb | 10 | |
Austen Zander | 10 | |
Addison Cerney | 11 | |
Anna Kempel | 11 | |
Cian Bailey | 11 | |
Sopha Brakvatne | 11 | |
Katherine Briggs | 11 | |
Gu Bu | 11 | |
Owen Christensen | 11 | |
Zachary Christeson | 11 | |
Mylie Collins | 11 | |
Bradley Dalman | 11 | |
William Dorsher | 11 | |
Sophia Formo-Harbour | 11 | |
Josiah Gillen | 11 | |
Charlie Gordon | 11 | |
Joseph Gourde | 11 | |
Finn Gravalin | 11 | |
Levi Gunderson | 11 | |
Caysen Hemstad | 11 | |
Maxwell Hengel | 11 | |
Kyrell Jacobson | 11 | |
James Johnson | 11 | |
Nathan Johnson | 11 | |
Olivia Kalbus | 11 | |
Esther Kearns | 11 | |
Constant Lavelle | 11 | |
Kaden Liedberg | 11 | |
Olivia Madrigal | 11 | |
Alicia Mcintyre | 11 | |
Autumn Momsen | 11 | |
Kaitlyn Neuharth | 11 | |
Ethan Olheiser | 11 | |
Natalie Olson | 11 | |
Carrie Osier | 11 | |
Christian Pochmara | 11 | |
Jorgen Rankin | 11 | |
Rylee Rastedt | 11 | |
Jack Runsvold | 11 | |
Viola Sandstrom | 11 | |
Maryn Schneider | 11 | |
Isaiah Schoepp | 11 | |
Alison Toay | 11 | |
Benjamin Trumbo | 11 | |
Nicholas Webb | 11 | |
Alyssia Welch | 11 | |
Noah Abrahamson | 12 | |
Ricardo Arenal | 12 | |
Jace Baird | 12 | |
Ciara Bortle | 12 | |
Emma Burris | 12 | |
Lucy Czarnowski | 12 | |
Peter Davis | 12 | |
Dylan Demers | 12 | |
Daniel Groves | 12 | |
Ryan Hanneman | 12 | |
Reese Hansen | 12 | |
Jackson Heggeness | 12 | |
Beatrix Homsel | 12 | |
Tyler Hoverson | 12 | |
Jacob Johnson | 12 | |
Benjamin Jorgensen | 12 | |
Bjorn Kielty | 12 | |
Joshua Koehler | 12 | |
Allison Larson | 12 | |
Lucian Lavelle | 12 | |
Brady Manly | 12 | |
Eliza Mcintyre | 12 | |
Nicholas Newsam | 12 | |
Luke Nowicki | 12 | |
Kira Olson | 12 | |
Ava Rodriguez | 12 | |
Caleb Roth | 12 | |
Gabriel Roth | 12 | |
Hannah Weaver | 12 | |
Jordan Weston | 12 | |
Gabriel Roth | 12 |
Name |
Position |
Jeff Dasovick | Activity Advisor/Coach |
Kelsey Dragosavich | Activity Advisor/Coach |